Bílá věž

Renesanční Bílá věž je nejvyšší dominatou města (72 m). Název dostala díky zářivé barvě hořického pískovce, ze kterého je postavena. Ve věži je umístěn unikátní skleněný model věže v měřítku 1 : 20. Interaktivní prohlídka využívá moderní audiovizuální prvky. Uvidíte zvon Augustin (3. největší v ČR) nebo původní hodinový stroj. Z ochozu se návštěvníkům otevírá jedinečný pohled nejen na Hradec Králové, ale i na vzdálené vrcholky Krkonoš a Orlických hor.

Renesanční Bílá věž je nejvyšší dominatou města (72 m). Název dostala díky zářivé barvě hořického pískovce, ze kterého je postavena. Ve věži je umístěn unikátní skleněný model věže v měřítku 1 : 20. Interaktivní prohlídka využívá moderní audiovizuální prvky. Uvidíte zvon Augustin (3. největší v ČR) nebo původní hodinový stroj. Z ochozu se návštěvníkům otevírá jedinečný pohled nejen na Hradec Králové, ale i na vzdálené vrcholky Krkonoš a Orlických hor. A ještě jedna zajímavost - malá ručička na hodinách ukazuje minuty a velká ručička hodiny!

Zažijte Bílou věž jinak:
renesanční památka během roku nabízí kromě klasických prohlídek i jedinečné zážitky. Můžete zažít svítání na Bílé věži, noční prohlídky, zvonění na zvon Augustin, ceremoniál zvoníků i sezónní prohlídky spojené s tradicemi nebo oživené kostýmovanými postavami.

Bílá věž, Zážitky Hradec Králové